Image

.

 


 

MyFRUMAK  

 


 

TALEPLER  

SOS ÜRETİM HATTI

Sos, tatlı ve tuzlu tatlarda olmak üzere iki çeşit olan; yemek ve tatlıların yanında kullanılırken kullanılan yiyeceğin estetik ve tat algısını değiştirip lezzet vermesi adına meyve, sebze ve çeşitli malzemelerin homojenize hale getirilerek akışkan bir yapı elde edilmesiyle üretilen bir çeşit macundur.

Sos Çeşitleri, Tuzlu ve Tatlı olarak ikiye ayrılmaktadır. Tuzlu sos grubunu genel olarak Ketçap, Mayonez, Hardal, Barbekü Sos, Acı Sos, Ranch Sos, Cheddar Sos, Tatlı-Ekşi Sos vb. soslar oluştururken, Tatlı sos grubunu ise meyve sosları oluşturmaktadır.

Tuzlu Sos üretimi, Sıcak Proses ve Soğuk Proses diye ikiye ayrılmaktadır. Sıcak Prosesler, kullanılan proses makinesinin ceketinden geçen buhar, sıcak su veya kızgın yağ vasıtasıyla ısıl işlem görmek suretiyle, sosun ihtiyacına göre vakum altında ürünü pişirirken, Soğuk Proseste, ısıl işleme ihtiyaç yoktur. Ürün, aynı proses makinesi içerisinde işlenirken, makinenin ceketindeki soğuk su vasıtasıyla ürün hazırlanır. Mayonez, Ranch Sos vb. ürünler Soğuk Proses’e ihtiyaç duyarken; Ketçap, Barbekü Sos, Hardal, Acı Sos vb. soslar Sıcak Proses ürünleridir.

Tatlı Sos üretiminde, meyve soslarının akışkanlıkları ve yapısı, meyve sosunun çeşidini belirlemektedir. Daha katı ve koyu yapılı meyve sosları marmelat çeşidine girerken, daha akışkan ve sıvı yapılı meyve sosları ise sos çeşidine girmektedir. Koyu yapılı meyve sosları için Reçel & Marmelat Üretim Hattı’na ihtiyaç duyulur.

Tatlı-Tuzlu Sos ve Sıcak-Soğuk Proses grubuna giren tüm soslar aynı proses hattı üzerinde üretilebilir.

Sos kıvamındaki mezeler, sosların genel yapısıyla karıştırılmamalıdır. Sos Proses Hattı, meze üretimine uygun değildir.

SOS PROSES MAKİNESİ

DOLUM TANKI

SOĞUTMA KULESİ

BUHAR KAZANI

 • SOS PROSES MAKİNESİ

 • DOLUM TANKI

 • SOĞUTMA KULESİ

 • BUHAR KAZANI

  Sadece üretim hattıdır. Dolum hattı dahil değildir.

  ÜRETİM HATTINA UYGUN OLAN GIDALAR

  Ketçap, Mayonez, Sarımsaklı Mayonez, Hardal, Ballı Hardal, Barbekü Sos, Acı Sos, Ranch Sos, Cheddar Sos, Tatlı-Ekşi Sos, Bufalo Sos

                                       
                                                             

   

  ÜRETİM HATTINA UYGUN OLAN AMBALAJLAR
  Cam Kavanoz,Pet Kavanoz,Kova,Aseptik Torba,Termoform,Sachet,Stick

  cam-kavanoz-recel-uretim-tesisi cam-kavanoz-recel-uretim-tesisi cam-kavanoz-recel-uretim-tesisi cam-kavanoz-recel-uretim-tesisi                                                    
                                                             

     Image

  Image

  Image

  Ferhatpaşa Mah. Seyitnizam Cad. 69. Sok.
  No:18/20 Ataşehir - İstanbul TÜRKİYE

  • +90 216 526 26 51
  • +90 216 526 26 53

  info@frumak.com.tr